rekonstrukce bytového jádra
za 160.000 Kč S DPH
profesionální provedení
Kvalitní zpracování
Nabízím štukování (Keraštuk) a stěrkování (Rigips Rimano) jako součást rekonstrukce panelových bytů a bytů ve starší zástavbě jako přípravu před vymalováním bytu. Štukování zdí a panelů zlepší konečný výsledek malování a zvýší trvalnivost malby.
Většina panelových bytů má upravené stěny tak, že jsou pouze vytapetovány nevzhlednou tapetou, bez jakékoliv úpravy povrchu.
Majitel takového bytu stojí pak před otázkou "Co s tím?", jakou úpravu stěn, stropů provést, aby místnost vyhlížela pěkně, dle současných nároků. Mnozí se bohužel rozhodnou pro polovičaté řešení – strop se nějak vymaluje a na stěny dáme další vrstvu tapet, leckdy už třetí, čtvrtou. Již při nákupu materiálu ale zjistí, že role tapety dnes stojí 400 – 500,-Kč za 10bm roli, lepidlo zvláště na vinylové tapety je také dost drahé a doporučená spotřeba je podhodnocena. Navíc při lepení tapet zjistí, že původní vrstva tapet v rozích a u stropu příliš nedrží a nezbývá, než všechny vrstvy odstranit a začít od základu.
Těchto zbytečných nákladů a zklamání vás mohu ušetřit, rozhodnete-li se pro úpravu stěn stěrkou Rigips Rimano UNI a PRIMA. Z povrchu panelů se odstraní staré tapety, vyspraví se největší nerovnosti, nanese se první vrstva stěrky UNI, která vyrovná hrubší negativní nerovnosti (bublinky v panelech) a druhou vrstvou stěrky PRIMA se vytvoří dokonalý hladký povrch, který je možno po zaschnutí ještě místně přebrousit. Je jasné, že velké nerovnosti (spáry nedobře sesazených panelů) nelze úplně odstranit, ale je možné je tzv. roztáhnout do ztracena, takže nejsou patrné.
Ten kdo má raději vzhled klasické zdi, tomu nabízím štukování stěn KERAŠTUKEM či KERZAPETEM ve dvou vrstvách, který se nanáší na zpenetrovaný povrch akrylátovou penetrací, povrch se dokončuje filcovým nebo molitanovým hladítkem.
Celá technologie štukování stěn i stropů je zakončena vymalováním kvalitní malířskou barvou, na jakýkoliv odstín a barevné řešení .
Štukování lze provést i na stropech (jsou v Praze sídliště, kde jsou tapetovány i stropy), štukovat lze i zdi v cihlových domech, hlavně tam, kde jsou patrné šlice po výměně el. vedení, nebo nekvalitně provedené zednické opravy.
Hlavní výhody štukování či stěrkování jsou:
Před prováděním štukování je nutné, aby místnost byla prázdná, bez nábytku a bez koberce. Pro štukování potřebuji bezproblémový vstup do koupelny pro vodu a vymývání nářadí, tudíž by v hale či předsíni neměl být koberec. Je-li přilepen, je dobré ho přikrýt velkým pevným kartonem (např. krabice od nábytku, na přání mohu zajistit).
Při běžné přilnavosti starých tapet je možné provést štukování jedné menší místnosti za 2 dny, při nalepení starých tapet disperzním lepidlem nebo při více vrstvách tapet, je nutno počítat spíše 3 dny na místnost. Totéž platí i při vícebarevném provedení. Navzdory vžité představě se tato úprava dělá dobře i zimním období, protože suchý panelákový vzduch pomáhá schnutí. Výhodné je také adaptovat dvě místnosti najednou, dochází k menším prostojům ohledně schnutí.